Posted by on 4 października 2016

Stowarzyszenie Zielona Kohorta,

we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń

zapraszają na spotkanie z

Marcinem Popkiewiczem

„Megatrendy w gospodarce, zasobach i środowisku.

 Od perspektywy światowej do lokalnej”.

spotkanie odbędzie się 11 października, o godz. 12.00 w sali odczytów

Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń, ul. Wrocławska 257

 

Marcin Popkiewicz

Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka – energia – zasoby naturalne – ochrona środowiska. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu” i Rewolucja energetyczna” za którą dostał nagrodę Dziennika Gazety Prawnej „Economicus 2016” w kategorii „Najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną”. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil & Gas) i członek rady programowej Instytutu Spraw Obywatelskich. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015” przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Koordynator zespołu ds. zmian klimatu w Fundacji Nasza Ziemia

Zapraszamy również  do konkursu –  komputerowej gry strategicznej (związanej z tematyką, którą zajmuje się Marcin Popkiewicz) – „Świat na rozdrożu” . UWAGA CZAS TRWANIA KONKURSU ZOSTAJE PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA LISTOPADA!!!

Nagroda: 500 zł

fundatorem nagrody jest

 Pan

Ludomir Duda

Doktor termodynamiki, organizator i prezes Fundacji Poszanowania Energii, uczestnik prac nad założeniami polityki energetycznej państwa, kierował komisją ds. przygotowania polityki państwa w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Wynalazca, właściciel patentów.

WYNIKI I RELACJA Z KONKURSU 

 

Informacje na temat gry: pobierz grę

Regulamin konkursu                                regulamin-gra

plakat_megatrendy

Zrozumienie obecnej sytuacji świata, tego, jak i dlaczego do niej doszło i jakie mogą być nasze dalsze losy, wymaga powiązania wiedzy z różnych obszarów. Wzrost PKB, dynamika wzrostu wykładniczego i jego przyczyny, rola paliw kopalnych, Oil Peak, demografia, zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza (wraz ze zmianą klimatu), zmiany technologiczne, postawy społeczne, dobrobyt i (hiper)konsumpcja, efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, energia jądrowa, żywność i wykorzystanie gleb; bioróżnorodność, granice wzrostu, bezpieczeństwo energetyczne i stabilność społeczna to tylko niektóre hasła, które przychodzą do głowy, kiedy staramy się zrozumieć obecną sytuację i ogarnąć jej złożoność i wielopłaszczyznowość. A najważniejsze są powiązania między tymi elementami, ich wzajemny wpływ i logika, którą rządzi się system – oraz punkty krytyczne, które silnie wpływają na jego zachowanie.

 

 

Posted in: Bez kategorii