Posted by on 22 lipca 2019

W niedzielę 28 lipca zapraszamy do parku przy placu Karola Marcinkowskiego w Gostyniu na otwarcie wystawy plenerowej Murale Polskiej Niepodległości, która przedstawia proces tworzenia w dziesięciu miastach Polski pamiątkowych murali.
Jednym z nich jest mural powstały na ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu im. Tadeusza Kutrzeby, zaprojektowany przez artystkę Aleksandrę Adamczak, przedstawiający 100 maków na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 15.00 rozpoczną się warsztaty plastyczne prowadzone przez Aleksandrę Adamczak, następnie około godziny 18.00 odbędzie się koncert Zespołu Wokalnego Melodia z Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a po nim historyczną opowieść zaprezentuje Pan Paweł Karolczak.

Do udziału w warsztatach plastycznych zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz zapewniamy bezpłatne materiały.
Jednocześnie zapraszamy od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 – 19.00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu na wycinanie szablonów, które będą używane w czasie niedzielnych warsztatów.

Natomiast w czasie koncertu będą dostępne śpiewniki dzięki czemu wszyscy chętni będą mogli śpiewać wraz z zespołem.

Serdecznie zapraszamy!

Data – 28 lipca niedziela, od godziny 15.00
Miejsce – Park przy Placu Karola Marcinkowskiego w Gostyniu

Działania są finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Murale Polskiej Niepodległości

Murale Polskiej Niepodległości

Posted in: Bez kategorii