Posted by on 16 lutego 2016

Stowarzyszenie Zielona Kohorta i Muzeum w Gostyniu zapraszają na promocję książki Wojciecha Śmigielskiego „Mieszkańcy Gostynia i okolic w mogiłach katyńskich”, która odbędzie się w piątek, 26 lutego 2016 roku o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, ul. Wrocławska 10.

Książka Wojciecha Śmigielskiego – archeologa, uczestnika prac ekshumacyjnych w lesie katyńskim – zawiera 73 biogramy osób związanych z ziemią gostyńską, które zostały zamordowane na terenie Związku Radzieckiego po 1939 roku.

W publikacji znajduje się również album pokazujący ekspedycje Stowarzyszenia Zielona Kohorta do Katynia, Miednoje i Charkowa, mające na celu upamiętnienie ofiar.

Gościem specjalnym spotkania promocyjnego będzie prof. dr hab. Witold Kulesza – były dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, obecnie wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, który wygłosi prelekcję „Zbrodnia katyńska – epilog przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka”.

W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy naukowi Muzeum Katyńskiego w Warszawie.

plakat_katyn

Posted in: Bez kategorii